Zabezpieczenia w drukach

SZEROKI wybór zabezpieczeń

Ochrona Twojej dokumentacji

Najczęściej wybierane

Zabezpieczenia w druku

Poniżej przedstawiamy wybrane zabezpieczenia w druku, które najczęściej wykonujemy dla naszych Klientów, aby ochronić ich przed próbami fałszowania czy podrabiania dokumentów. Nie wiesz jak zabezpieczyć dokument? skontaktuj się z nami. Wybierzemy optymalne rozwiązanie oraz doradzimy w jaki sposób najlepiej będzie ochronić Twój dokument w druku.

Wgrzany hologram – Hot Stamping

Najwyższa forma ochrony dokumentu. Wykonujemy tłoczenie na gorąco hologramu o wysokim stopniu zabezpieczenia, zarejestrowanym w IHMA. Hologram gwarantuje szybką weryfikację oryginału i jest doskonałym poświadczeniem autentyczności. Aplikacja jest w formie linii, logotypu, lub innego zadanego wzoru. Dysponujemy również szeroką ofertą gotowych matryc.

Do wgrzewu możemy wykorzystać również dwa inne motywy hologramu: Kine Sky oraz Kine Star, lub wzór indywidualny wg szczegółowych wytycznych Klienta. Aplikujemy zarówno wzory tapetowe (ciągłe) jak i pozycjonowane (na znacznik). Inną formą hot stampingu jest uszlachetnienie druku folią złota, srebrną, holograficzną, które również posiadamy w naszej ofercie.

Suchy tłok

Suchy tłok jest to wytłoczenie w papierze dowolnego motywu np. logo firmy, które na stałe utworzy delikatne wybrzuszenie w papierze. Suchy tłok wykonujemy na podstawie zaprojektowanej matrycy, lub matrycy i patrycy. Podnosi rangę i prestiż dokumentu, jak również tworzy profesjonalne zabezpieczenie.

Druk irysowy

Druk irysowy jest to najwyższej jakości druk offsetowy, który tworzymy poprzez łączenie ze sobą wybranych kolorów. Łączą się one ze sobą, mieszając się i tworząc przejście tonalne. W połączeniu ze skomplikowaną i unikalną kompozycją linii giloszowych daje nam to bardzo wysoki stopień zabezpieczenia dokumentu. Druk ten występuje najczęściej w zabezpieczonych drukach publicznych, świadectwach, dyplomach.

Tło antykseryczne

Jest to specjalnie przygotowana grafika z gęstym układem linii, o określonej odległości i grubości, dzięki którym nie jest możliwa do odtworzenia w trakcie skanowania czy kserowania. 

Nadruk UV

Druk naniesiony farbą UV jest niewidoczny w świetle dziennym, a jedynie pod specjalną lampą ultrafioletową. Możemy nadrukować dowolną grafikę, jak również zamieścić numerację. Zabezpieczenie to wykonujemy wyłącznie w druku offsetowym, typooffsetowym bądź typograficznym.  Jest to najczęściej wybierana forma zabezpieczenia.

Na życzenie Klienta możemy stworzyć unikalne tło utajone – czyli nanieść na papier drobne niewidoczne w świetle dziennym drobinki, bądź nitki rozmieszczone w sposób kontrolowany na całym arkuszu papieru. Dany układ zostaje na wyłączność dla danego Klienta. 

Linie giloszowe

Skomplikowana konfiguracja bardzo cienkich linii, które łączą się, przecinają między sobą, tworząc unikalne kompozycje graficzne. Gwarantuje to nam wysoki stopień bezpieczeństwa przed fałszerstwem i próbami podrobienia. Tworzymy i dostosowujemy linie graficzne pod wymagania Klienta, mogą być to klasyczne rozety, bądź nowoczesne gilosze dla certyfikatów. Linie giloszowe wykonujemy z szerokiej palety kolorów Pantone, jak również z wykorzystaniem farb zabezpieczających.

Mikrodruk

Tekst widoczny tylko pod szkłem powiększającym. Najlepszy efekt jest możliwy do uzyskania tylko pod profesjonalnymi maszynami offsetowymi. Jest to bardzo częste zabezpieczenie dokumentów, które na pierwszy rzut oka jest niewidoczne, jednak jest niezwykle trudne do podrobienia. Możemy umieścić dowolny tekst i wkomponować go w projekt tak, aby został niezauważony przez osoby postronne.

Numeracja

Druki ścisłego zarachowania. Numeracja jest jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń. Numerując bony, vouchery, świadectwa, zyskujemy kontrolę nad dokumentacją i tym czy nie pojawiły się w obrocie te same produkty pod innymi numerami, co możemy w łatwy sposób sprawdzić i zweryfikować. Numerację możemy nanieść cyfrowo, kolejną, zmienną, z bazy danych, w dowolnym miejscu na arkuszu. Wykonujemy również numeracje zabezpieczoną – typooffsetową bądź typograficzną, gdzie możemy wykorzystać farbę zabezpieczającą (m.in. UV, penetrującą, fluorescencyjną).

Papier zabezpieczony

Oferujemy papier zabezpieczony z dwutonowym znakiem wodnym w gramaturze 70 – 140 g.  Dodatkowo papier ten jest reaktywny chemicznie, oraz wykonany jest w 100% z celulozy. W masie papierowej może znaleźć się szereg innych zabezpieczeń takich jak: dwukolorowe nitki widoczne w świetle dziennym oraz świecącymi pod światłem UV, broki, nitki widoczne tylko w świetle dziennym jak również tylko świecące pod światłem ultrafioletowym. 

Farby specjalne

Farba UV

Druk naniesiony tą farbą jest niewidoczny w świetle dziennym, a jedynie pod specjalną lampą ultrafioletową. Możemy nadrukować dowolną grafikę, jak również zamieścić numerację.  Zabezpieczenie to wykonujemy wyłącznie w druku offsetowym, typooffsetowym bądź typograficznym.  Jest to najczęściej wybierana forma zabezpieczenia.

Farba antykresyczna

Nie jest to typowa farba zabezpieczająca, ale w połączeniu z innymi zabezpieczeniami wzmacnia bezpieczeństwo dokumentu.

Jest to farba metalizowana złota lub srebrna na bazie pigmentów miedzianych i cynkowych. Efektem jest połyskująca powierzchnia imitująca srebrny/ złoty nadruk.

Efekt połysku na druku sprawia, że nie da się go skopiować ani zeskanować. Po skopiowaniu widnieje jedynie jednokolorowa szara/brązowa grafika niewykazująca właściwości metalizujących.  

Farba fluorescencyjna

Farba w jaskrawym kolorze, która jest widoczna w świetle dziennym i jednocześnie świeci pod światem ultrafioletowym.

Farba penetrująca

Farby penetrujące to farby zabezpieczające, które składają się z dwóch składników, gdzie jeden penetruje/przenika przez papier na stale zmieniając jego kolor (najczęściej na kolor różowy/czerwony) widoczny na rewersie, natomiast na awersie widzimy po prostu zwykły kolor czarny.

Farba Coin Reactive

Zastosowanie utajonej farby polega na naniesienie dowolnego nadruku, który ukaże się dopiero po potarciu przedmiotem zawierającym miedź np. monetą. Wysokie zabezpieczenie przed kopiowaniem i skanowaniem.

Co zrobić aby nasz dokument był dobrze zabezpieczony?

  • Zastosować wiele technik druku jednocześnie (offset, typografię, hotstamping, druk cyfrowy)
  • Wybierać farby zabezpieczające
  • Stworzyć trudną do odtworzenia grafikę, linie giloszowe, tło antykseryczne
  • Wgrzać hologram o wysokim stopniu zabezpieczenia Kine Sec
  • Nadrukować niewidoczną grafikę farbą UV
  • Nadać numerację na każdym dokumencie
  • Zastosować reaktywny chemicznie papier zabezpieczony ze znakiem wodnym

Nie wiesz jak się za to zabrać? Nie masz projektu? Nasza drukarnia to nie tylko druk dokumentów zabezpieczonych, ale również konsultacje i przygotowanie profesjonalnego projektu graficznego dostosowanego do wysokiej jakości zabezpieczeń. Przygotujemy wizualizację, projekt, a następnie poprowadzimy cały proces produkcyjny mając pod kontrolą każdy etap prac.

Potrzebujesz wyceny?

Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Wyceń druk