po-co-zabezpieczac-dokumenty

Po co zabezpieczać dokumenty?

  • 16/05/2023

Po co zabezpieczać dokumenty? Przede wszystkim po to, aby uchronić się przed próbami fałszerstwa czy podrabiania dokumentów. Ale nie tylko, zabezpieczone dokumenty są również poświadczeniem, że zostały wydane przez odpowiednią instytucję czy firmę, a posiadacz takiego dokumentu ma pewność, że trzyma w dłoniach oryginał, a nie falsyfikat.

Nie bez powodu na różnych dokumentach publicznych (świadectwach, aktach urodzeń, lub innych podobnych drukach) znajdują się liczne zabezpieczenia zarówno w papierze jak i w druku. Nie może dojść do sytuacji, że ktoś podrobi wyżej wymieniony dokument, ponieważ jest on gwarantem bezpieczeństwa instytucji Państwa, czy osoby dla której dokument został wydany.

Ochrona budżetu firmy

Wychodząc więc naprzeciw naszym Klientom, dokładamy wszelkich starań by pomóc zabezpieczyć ich dokumenty przed falsyfikatami, a co za tym idzie, ochronić ich budżety i strategie. Na rynku jest coraz więcej dostępnych podrabianych produktów, czasem nawet nie mamy świadomości co jest oryginalne, a co podróbką. Stąd wielu producentów, firm decyduje się na zabezpieczenie swoich produktów.

Druki zabezpieczone są niezwykle trudne do podrobienia. O ile zwykły wydruk, papier, tusz, pieczątkę czy podpis jesteśmy w stanie podrobić lub łatwy i tani sposób wejść w posiadanie kopii, tak w przypadku specjalistycznych zabezpieczeń, nigdy nie będzie drugiego takiego samego produktu, a potencjalne nakłady poniesione na skopiowanie nie będą miały sensu.

Zabezpieczenie druku hologramem

Mowa przede wszystkim o zabezpieczeniu, w którym nasza drukarnia się specjalizuje – mianowicie hologramie zabezpieczającym. Trwała aplikacja w formie wgrzewu hologramu, który oferujemy, jest niezwykle trudna do podrobienia, a skopiowanie wzoru wręcz niemożliwe. Posiadamy hologram o najwyższym stopniu zabezpieczenia, którego jednocześnie jesteśmy wyłącznym producentem. Wiele naszych wzorów jest również zarejestrowanych w IHMA (International Hologram Manufacturers Association, stowarzyszenie zrzeszające najlepsze firmy zajmujące się produkcją i projektowaniem zabezpieczeń holograficznych). Sprawia to, że ochrona dokumentów naszym hologramem jest optymalnym i przede wszystkim gwarantowanym rozwiązaniem, i nikt niepowołany nie posłuży się tym samym zabezpieczeniem.

Każdy produkt jest personalizowany indywidualnie pod Klienta, a wgrzew hologramu możemy wykonać w prawie każdym możliwym rozmiarze czy układzie, tak aby był to motyw wyłączny dla danego Klienta.

Normy bezpieczeństwa w procesie druku

Dzięki naszym normom bezpieczeństwa, podpartych procedurami wewnętrznymi oraz zgodnymi z normą ISO 27001, wnikliwie sprawdzamy każde zapytanie, po to aby nasi Klienci czuli się bezpieczni. Co roku nasza firma odbywa certyfikowany audyt, po to aby, nasze usługi były cały czas na jak najwyższym poziomie. Posiadamy System Zarządzania Bezpieczeństwem informacji, w zakresie projektowania i produkcji hologramów, zgodny z najnowszą międzynarodową normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017, jak również System Zarządzania Jakością z zakresu projektowania, produkcji oraz dostarczania hologramów i innych zabezpieczeń holograficznych, zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015.

Jakie druki możemy zabezpieczyć hologramem?

Na zabezpieczenie druków oprócz instytucji publicznych decydują się nawet mniejsze firmy, wspólnoty mieszkaniowe, fundacje czy stowarzyszenia. Każdy ma na uwadze dobro swoich Klientów, oraz ochronę swojej branży i działań przed niewłaściwymi osobami.

Drukami, które najczęściej zabezpieczamy są m.in. bilety na różnego rodzaju wydarzenia, bilety komunikacyjne, certyfikaty ukończenia szkoleń, podnoszenia kwalifikacji, identyfikatory czy abonamenty parkingowe. Firmy z kolei wybierają ochronę swojej dokumentacji, papieru firmowego czy innych ważnych dla nich druków akcydensowych. Niektórzy Klienci wybierają specjalne papiery zabezpieczone ze znakiem wodnym indywidualnym (logotypem firmy) wraz z szeregiem zabezpieczeń wewnątrz papieru. Firmy spedycyjne i transportowe najczęściej potrzebują świadectw homologacji pojazdów czyli druków homolagacyjnych, wykonanych zgodnie z Rozporządzeniem, które również wykonujemy. Natomiast dla oddziałów komunikacji wykonujemy dokumenty komunikacyjne (winiety holograficzne z możliwością do naklejenia na szybę samochodu w połączeniu z zabezpieczonym zaświadczeniem do własnego zadruku!).

Szeroką gamę w naszej ofercie zajmują bony i vouchery. Sklepy, czy sieci handlowe zabezpieczają swoje finanse poprzez zawarcie na bonach towarowych między innymi hologramów, zmiennej numeracji, zmiennych kodów kreskowych jak również linii giloszowych czy mikrotekstu.

Czy możemy zastosować inne zabezpieczenia? – zapraszamy do naszej zakładki Zabezpieczenia, gdzie opisaliśmy inne możliwe warianty ochrony druku.

Nie czekaj aż ktoś wykorzysta moment, zabezpiecz swój druk!

Potrzebujesz wyceny?

Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Wyceń druk