druk bonów podarunkowych

Druk bonów podarunkowych – czy warto je zabezpieczyć?

  • 31/01/2024

Druk bonów podarunkowych

Druk bonów podarunkowych – czy warto je zabezpieczyć?
Każdy z nas uwielbia otrzymywać prezenty, a jednym ze sposobów obdarowania ważnej dla nas osoby, bądź jej wyróżnienia, jest ofiarowanie voucheru – bonu prezentowego na określoną kwotę, do wykorzystania w danym sklepie czy atrakcji. Większość sklepów sieciowych, a szczególnie oferujących marki premium dysponuje właśnie takimi kartami podarunkowymi.

Wiele firm w swojej ofercie jawnie podkreśla obecność hologramu na swoim produkcie / voucherze, zapewniając swoim odbiorcom pewność oryginalności produktu. Każdy druk wartościowy, z faktu narażenia na próby fałszerstwa, wymaga skutecznego i łatwego w identyfikacji zabezpieczenia i takim jest hologram.

Dlaczego podkreślamy tak wartość zabezpieczenia druku bonów podarunkowych, voucherów dla pracowników?

Jednym z argumentów jest fakt mnogości dostawców na rynku, którzy proponują gotowe wzory voucherów, dostępne od ręki, niczym niezabezpieczone. Kupując gotowy produkt, nie mamy żadnej gwarancji, czy inne egzemplarze, z tym samym logotypem nie trafią na rynek. Jest to wysoce prawdopodobne, w sytuacji gdy nie ma żadnej weryfikacji i żadnego rejestru. Produkty z naszej oferty, są zawsze indywidualizowane, a te które, są w ofercie gotowych rozwiązań, zawsze są dokładnie ewidencjonowane zgodnie z wymaganiami wewnętrznych czy certyfikowanych procedur.

Drugim argumentem jest możliwość zamówienia gotowych voucherów personalizowanych przez osoby prywatne. Niektórzy dostawcy nie ograniczają sprzedaży dla osób prywatnych i nie prowadzą wieloetapowej kontroli nadsyłanych do druku logotypów. Powoduje to wysokie ryzyko produkcji falsyfikatu.  W naszej firmie, poprzez wnikliwą analizę produktu i sprzedaż wyłącznie dla firm takie ryzyko zostało ograniczone do niezbędnego minimum.

Oczywiście można założyć tezę, że każdy, nawet najlepiej zabezpieczony druk można podrobić, jednak koszty takiego działania nie będą nigdy dla fałszerza opłacalne w przypadku dobrze zabezpieczonego rozwiązania jakie oferujemy naszym klientom.

Druk bonów podarunkowych – Nie tylko gotowe wzory!

Częstym zjawiskiem na rynku jest zamawianie indywidualnych voucherów z własną grafiką. Dla wielu firm rozwiązanie to wydaję się w pełni bezpieczne. Niestety fakty są inne: foliowanie, lakiery 3D, lakiery UV nie spełniają podstawowych poziomów zabezpieczenia. Realnie mogą ochronić wyłącznie przed skserowaniem. Niemniej jednak mnogość podmiotów na rynku oferujących na rynku popularne sposoby uszlachetnień, może spowodować, że nawet nieświadomie, zrealizują falsyfikat na podstawie gotowego projektu dostarczonego przez fałszerza. Zastosowanie hologramu skutecznie wyeliminuje jakiekolwiek próby fałszerstwa, a specjalistyczna produkcja uniemożliwi skopiowanie technologii przez inne drukarnię.

Moc hologramu! – czym różni się oryginał od „świecidełka”

Dlatego też, niezwykle ważne jest zastosowanie w drukach zabezpieczenia w postaci hologramu, który jest widoczny na pierwszy „rzut oka”. Dzięki temu każdy, w łatwy sposób będzie w stanie go zweryfikować. Jest niepodrabialny, ponieważ jest wzorem zabezpieczonym, opracowanym w naszym polskim zakładzie i zarejestrowanym w międzynarodowym rejestrze hologramów IHMA. Ponadto każde zdarzenie przy produkcji hologramów jest rejestrowane i zgodne z wymaganiami normy ISO 27001.  Hologram czy produkt gdzie jest on zawarty, od Holografii Polskiej, to nie masowa i ogólnie dostępna „błyskotka” z powszechnie znanego portalu aukcyjnego. To indywidualny projekt, o bardzo wysokim stopniu zabezpieczenia i podlegający restrykcyjnym procedurom produkcji.

 

kine sec hologram

Przykład hologramu Kine Sec, z naszego portfolio, o wysokich walorach ochronnych.

 

 

hologram - świecidełko

Przykłady holograficznej folii dyfrakcyjnej. Wzór ogólnodostępny, nie zabezpieczy skutecznie przed fałszerswtwem.

genuine_folia

Powszechny wzór genuine-original, nie rejestrowany i dystrybuowany m. in. z rynku chińskiego. Łatwa dostępność nie zabezpieczy przed fałszerstwem.

 

Te trzy zdjęcia mówią same za siebie, co stoi za mocą prawdziwego hologramu. Warto wybierać dobre, sprawdzone, profesjonalne produkty, aby zabezpieczyć swoją markę! W myśl naszej dewizy i misji: „Poprzez jakość naszych wyrobów skutecznie chronimy dobre marki– zapytaj nas o właściwy dobór hologramu.

Dlaczego druk w drukarni zabezpieczeń?

Nie tylko drukujemy, ale kompleksowo dbamy o bezpieczeństwo finansów naszych Klientów. U nas nie zrealizujesz zwykłego bonu prezentowego, u nas wykonasz indywidualny druk z profesjonalnym zabezpieczeniem i gwarancją, że druk bonu podarunkowego z hologramem podniesie prestiż Twojej marki. Jesteśmy drukarnią połączoną z bezpośrednią produkcją hologramów, a wszystko to znajduje się w naszym zakładzie produkcyjnym w Pietrzykowicach koło Wrocławia.

U nas wykonasz bony prezentowe, vouchery dla pracowników i wiele innych opcji druku również i przede wszystkim w dużych nakładach!

Sprawdź naszą ofertę.

Zapraszamy do złożenia zamówienia druku i ochrony swojej marki!

Potrzebujesz wyceny?

Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Wyceń druk