Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z sekcją FAQ

Najczęstszym i najbardziej efektowym zabezpieczeniem, które wybierają nasi Klienci to wgrzew hologramu w papier. Można go wykonać z dowolnej matrycy, na podstawie Państwa projektu. Hologram jest to srebrna folia, zawierająca w sobie mnóstwo zabezpieczeń, zmienia kolory pod różnym kąta patrzenia.  Dysponujemy dwoma rodzajami folii holograficznej zabezpieczonej, Kine Sec oraz Kine Sky.

Czas realizacji jest zależny od nakładu oraz stopnia złożoności projektu, wykonania matrycy itp. Proste druki zabezpieczone wykonujemy mniej więcej w 2-3 dni robocze.

Zabezpieczenie służy przede wszystkim do ochrony druku przed podrobieniem, sfalsyfikowaniem, sfałszowaniem dokumentu. Nasze folie holograficzne posiadamy na wyłączność ponieważ jesteśmy ich producentem, daje to gwarancje, że nikt nie powołany nie zrealizuje takiego druku w innym miejscu. Nie sprzedajemy czystej folii holograficznej.

Oczywiście, na prośbę zamawiającego możemy wykonać proof cyfrowy.

Jeżeli nie znaleźli Państwo produktu na wydruk w naszej standardowej ofercie, bardzo prosimy o przesłanie zapytania na nasz adres mailowy biuro@zabezpieczenia-druk.pl, lub poprzez formularz.

To nic innego jak gęstość papieru w stosunku grama na metr kwadratowy. Wartość podawana jest dla jednego arkusza papieru i wpływa na grubość. Zwykły papier do drukarek to najczęściej gramatura 80g/m2 natomiast wizytówki są wykonywane na papierze o gramaturze 300-350 g/m2 (są wyczuwalnie twardsze i grubsze).

Jest bardzo wiele papierów do wyboru, zarówno pod względem składu, gramatury, koloru czy uszlachetnienia. Do druków zabezpieczonych polecamy szczególnie papier ze znakiem wodnym dwutonowym, dla zwykłych druków – papier offsetowy, do druków zaproszeń, kart, certyfikatów, dyplomów – papier satynowany.

Aby przygotować prawidłowo plik do druku, najlepiej jak będzie on w formacie pdf, gdzie wszystkie czcionki zamienione są na krzywe. Kolory powinny być zamienione na CMYK. Obszar druku powiększony jest o spad 3 mm bez zaznaczeń dodatkowych (linie cięcia/profile kolorystyczne). Projekt przed wysłaniem musi być szczegółowo sprawdzony pod kątem stylistycznym, czy nie zawiera literówek, pomyłek itp. Jeżeli w projekcie znajdują się obrazy, zdjęcia rastrowe, muszą być one przygotowane w rozszerzeniu kolorystycznym CMYK oraz posiadać rozdzielczość minimum 300 dpi.

Bardzo często zdarzają się nieścisłości jeżeli chodzi o kolorystykę wydruku z tym co widzimy na ekranie monitora. Musimy wziąć pod uwagę, że monitory najczęściej nie są kalibrowane, a przede wszystkim wyświetlają kolory w rozszerzeniu RGB a nie CMYK, nawet jeżeli w programie ustawiliśmy tryb CMYK. Każdy monitor czy ekran smartfona jest ustawiony na inne nasycenie kolorystyczne i oferuje inną ograniczoną przestrzeń barw RGB.

Oczywiście, realizujemy druki przy użyciu Pantonów, jednak jest to farba offsetowa, dlatego nie wykorzystamy jej w mniejszych nakładach przy druku cyfrowym. Najlepiej będzie jak Państwo już w projekcie nadacie elementom odpowiedni panton, lub podacie nam nazwę konkretnego koloru. 

Każdy plik i projekt , który do nas trafia w zapytaniu, jest weryfikowany przez nasz dział graficzny. Dział ten określa czy projekt został prawidłowo przygotowany do technologii, którą chcemy wykorzystać. Jeżeli będzie trzeba nanieść jakieś zmiany, grafik zaproponuje wersję alternatywną, bądź poprosi o poprawę projektu.

Jeżeli projekt został już zatwierdzony do druku, oczywiście zawsze można zgłosić poprawkę, wszystko jednak zależy od tego czy realizacja trafiła już na produkcję i na jakim jest etapie. Jeżeli tylko jest to możliwe staramy się dostosować do prośby Klienta.

Czas oczekiwania na wizualizację i ofertę to najczęściej 2 dni robocze, ale staramy się odpowiadać jeszcze tego samego dnia. Jeżeli projekt jest skomplikowany i ma dużo składowych wpływających na cenę, poinformujemy Państwa do kiedy jesteśmy w stanie przygotować ofertę. Wszystko po to, aby przedstawić jak najlepszą i optymalną cenowo opcję.

Linie giloszowe to bardzo delikatne linie zestawione w różnych kombinacjach, wielokrotnie powielone, tworzące skomplikowane ornamenty, kompozycje. Są bardzo trudne do podrobienia. Linie giloszowe otrzymamy wyłącznie w druku offsetowym. W druku cyfrowym również wykonujemy linie giloszowe jednak ze względów technologicznych nie są one tak cienkie jak przy offsecie.

Mikrotekst jest to tekst niewidoczny gołym okiem, bardzo trudny do odczytania bez użycia szkła powiększającego. Jednocześnie jest wykonany ze wszystkimi szczegółami. Wysokość czcionki w mikrotekście jest określana w mikronach i są to wartości pomiędzy 50-70 um czyli (0,05 mm-0,07 mm). Mikrotekst wykonujemy wyłącznie w druku offsetowym.

Nasza drukarnia posiada wiele farb zabezpieczających, farby dostosowujemy do potrzeb Klientów i wymagań ich druków. Posiadamy między innymi farby UV świecące w różnych kolorach, widoczne i niewidoczne dla oczu, często wykorzystywane przy numeracjach. Farby penetrujące, farby COIN REACTIVE – reaktywne na potarcie np. monetą. Farby fluorescencyjne czy antykseryczne oraz wiele innych.

Farby niewidoczne to farby posiadające specjalny skład, dzięki któremu nie widać ich po zadrukowaniu na dokumencie. Dopiero kiedy druk poddamy działaniu światła ultrafioletowego, bądź podczrwonego (w zależności od farby), wtedy ukaże nam się grafika czy numeracja.

Potrzebujesz wyceny?

Napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Wyceń druk